Arabba Marmolada v každém počasí

Dolomity jsou obecně méně bohaté na srážky než jiné alpské oblasti v Rakousku, Švýcarsku či Francii. Špatné počasí většinou přichází od jihu a jihozápadu, zatímco dobré počasí často přináší vítr ze severu. Stejně jako v ostatních horách, i zde dochází k jeho náhlým změnám – hlavně v červenci a srpnu. V letním období bývá přes den příjemně teplo. Od poloviny července do půlky září často přicházejí odpoledne bouřky.

Od září do října (někdy i v listopadu) je počasí stálé, charakterizují ho mrazivé noci a občasné sněžení na nejvyšších vrcholcích. Příroda je v tomto období krásně zbarvená. Od prosince až do března jsou Dolomity pokryty sněhovou pokrývkou. Jaro bývá krátké, deštivé a není proto příliš vhodné pro outdoorové aktivity.

Nejchladnějším měsícem ve středisku Arabba – Marmolada je leden. V tomto období se teploty pohybují nejčastěji mezi - 5 a 6 °C. Nejtepleji bývá naopak v červenci (15 – 29 °C). V zimních měsících svítí slunce průměrně 3 hodiny denně, v létě 7 až 8 hodin. Nejvíce srážek padá v květnu (10 dní se srážkami), následují červen, červenec a srpen, ve kterých proprší průměrně 9 dní v měsíci. V prosinci, lednu a únoru padají srážky cca 4 dny.

©2024 Arabba Marmolada Cestování.cz